847.810.9002         Mon-Fri: 9:00am-8:00pm    Sat: 9:00am-3:00pm          

  JAK TO DZIALA?

Jak wygląda prowadzenie kampanii AdWords?

Historia Google AdWords
   

Kiedy w 1997 roku powstała domena Google.com, nikt nie spodziewał się, że zarejestrowana rok później firma stojąca za prostą wyszukiwarką rozrośnie się w ogromną korporację.

AdWords to platforma reklamowa Google - uruchomiona w październiku 2000 roku i chociaż podobnie jak firma zaczynała skromnie (zaledwie 350 klientów), to z czasem stała się najskuteczniejszym systemem reklamy w Internecie...

Pomimo skromnych początków: biura w garażu, dwóch założycieli i jednego pracownika szybko okazało się, że kolejne działania Google to strzał w dziesiątkę, a popularność obecnych projektów takich Google Docs, Maps, system operacyjny Android, czy przeglądarka Chrome jest świadectwem doskonale przemyślanych decyzji rozwojowych firmy. 

AdWords to oczywiście nie tylko reklama na komputery, system działa również na wszystkich urządzeniach mobilnych (tablety, smartfony). W jego skład wchodzi reklama w wyszukiwarce, ale też reklamy graficzne, w Gmail, czy filmy reklamowe na Youtube - jest z czego wybierać, a wszystkie opcje są opisane na kolejnych stronach.

Obecnie Google zatrudnia ponad 50 tysięcy pracowników i zarabia 3 miliardy dolarów rocznie – z takim zapleczem nie musi bać się przyszłości i może spokojnie rozwijać swoje projekty..

Reklama tekstowa w wyszukiwarce
   

Text...

Najczęściej wykorzystywaną i kojarzoną z AdWords formą reklamy jest reklama w wyszukiwarce. Można też założyć, że ta forma marketingu jest również

najbardziej skuteczna, ponieważ reklama odpowiada bezpośrednio na pytanie użytkownika. Dodatkowo, jeżeli prowadzisz jedynie lokalną działalność można

ograniczyć obszar, na jakim będą wyświetlać się Twoje reklamy, tak by trafiły wyłącznie do potencjalnych klientów.

Reklamy AdWords zawsze zajmują pierwsze miejsca pod polem wyszukiwania, są więc doskonale widoczne i przyciągają wzrok potencjalnych klientów (dodatkowo mogą się też wyświetlać na dole strony, pod wynikami).
Reklama tekstowa jest często nazywana linkami sponsorowanymi, ponieważ w podstawowej wersji wizualnie nie różni się zbytnio od reszty wyników: do dyspozycji mamy dwa nagłówki, opis, link oraz opcjonalne rozszerzenia reklamy.
Ogromnym plusem AdWords jest to, że reklama pojawia się na pierwszej stronie, przed konkurencją, która korzysta wyłącznie z wyników organicznych. To bardzo ważne, ponieważ klient, do którego trafi Twoja reklama może już nie sprawdzać dalszych wyników
.

CONTACT INFORMATION

Schaumburg IL. 60173

stronyinternetowewchicago.com

NEWSLETTER

Field is required
Field is required Incorrect email
Your message was sent successfully
Sorry, your message was not sent

QUICK LINKS